Gabinet terapeutyczny TRADYCYJNEJ MEDYCYNY CHIŃSKIEJ

Tradycyjna Medycyna Chińska to jeden z najstarszych systemów medycznych na świecie. Od ponad trzech tysięcy lat skutecznie nie tylko leczy, ale jest znakomitą metodą profilaktyki zdrowotnej.

Podstawą zdrowia oraz właściwej terapii jest m.in. harmonizowanie przepływów energii w narządach i całym organizmie. Człowiek postrzegany jest jako całość psychofizyczna w stałej relacji ze środowiskiem. Medycyna chińska zajmuje się usuwaniem faktycznych przyczyn chorób, a nie tylko ich objawów.

Gabinet Terapeutyczny LUNG prowadzi Tomasz Chabowski długoletni uczeń Mistrza dr Chen Yong Fa, spadkobiercy rodzinnego systemu leczniczego. Tomasz Chabowski posiada stopień mistrzowski systemu Luohan Qigong, ukończył również szereg kursów terapeutycznych w Centrum Medycyny Chińskiej, jest dyplomowanym Naturopatą o stopniu mistrzowskim.

Diagnoza i konsultacje
Wizyta w gabinecie terapeutycznym LUNG daje możliwość, na podstawie diagnozy chińskiej, konsultacji dotyczących terapii i koniecznych zabiegów.

Stosujemy klasyczne metody diagnostyki medycyny chińskiej:

– obserwację,

– diagnozę z języka,

– wywiad,

– diagnozę z pulsu.

Akupunktura

To technika terapeutyczna chińskiej medycyny licząca ponad 3000 lat. Polega na nakłuwaniu odpowiednich punktów na ciele człowieka w celu doprowadzenia do równowagi w przepływie energii witalnej w kanałach akupunkturowych zwanych meridianami.

Akupresura

Polega na punktowym nacisku na wybrane punkty akupunkturowe lub ucisku wzdłuż meridianów.

Moksa

Tradycyjna chińska metoda polegająca na miejscowym podgrzewaniu punktów, obszarów lub wbitych igieł akupunkturowych za pomocą chińskiego zioła Artemisa moxa.

Chińska bańka

To metoda stosowana w różnych systemach medycznych. Bańki w medycynie chińskiej stawia się na punktach akupunkturowych lub wzdłuż meridianów. Stosuje się również tzw. bańkę ruchomą.

Masaż Tui Na

To masaż leczniczy całego ciała. Podczas masażu stosuje się terapię na kanałach energetycznych i punktach akupunkturowych. Może być łączony z akupunkturą, bańkami, moksą co zwiększa jego efektywność i przyspiesza leczenie.

Gabinet mieści się w siedzibie Szkoły Sztuk Walki Kung Fu LUNG

32-020 Wieliczka, Park Kingi 1 ( teren Kopalni Soli Wieliczka )

wejście od strony ul. Matejki.

Zapisy na zabiegi i konsultacje: 606235877