Szkoła Sztuk Walki Kung Fu Lung

Młodzieżowy Klub Sportowy Kung Fu

Wieliczka, Park Kingi 1
tel: +48 606 23 58 77

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z HARMONOGRAMEM ZAJĘĆ NA NOWY SEZON 2019 / 2020!!!

Czytaj całość »

GR. MŁODZIEŻOWO – DOROSŁA – wtorki i czwartki godz.18.45 – 20.00

Czytaj całość »

W dniach 27.04 - 01.05.2019 w Moskwie odbyły się 5 Mistrzostwa Europy Kung Fu ( Tradycyjnego Wushu ). Trzy wielickie zawodniczki - Aleksandra Dziurdzia, Ewelina Michalczyk i Wiktoria Dębosz, trenujące na codzień w Młodzieżowym Klubie Sportowym Kung Fu w Wieliczce pod okiem Sifu Tomasza Chabowskiego, zakwalifikowały się do Reprezentacji Polski

Czytaj całość »

Historia szkoły

Choy Lee Fut Kung Fu ćwiczone jest w Wieliczce od 1993 roku. W latach 1993-2000 działalność była prowadzona jako Oddział Polskiego Stowarzyszenia Sztuk Walki Choy Lee Fut. W roku 1998 zaistniał również Oddział w Bochni.grupowe.jpg

Od początku działalności oddziałów  w Wieliczce i w Bochni pieczę nad ich rozwojem miał Sifu Tomasz Chabowski. W roku 2000 założył Szkołę Sztuk Walki Kung Fu ”Lung”, która kontynuując działalność tych oddziałów rozszerzyła ofertę o systemy wewnętrzne Luohan Qigong i Tai Chi Chuan.

Szkoła ”Lung” prowadzi specjalistyczne i rekreacyjne zajęcia dla dzieci (już od 6-go roku życia) oraz dla młodzieży i dorosłych. Od  pokoleń  zauważano, że  kung  fu  jest  doskonałą  metodą  kształtującą dziecko fizycznie i psychicznie.dzieci.jpg W oparciu       o tradycyjne metody systemu Choy Lee Fut stworzono specjalny program przeznaczony dla dzieci i młodzieży, który jest czymś więcej niż tylko propagowaniem aktywności fizycznej. Wiedząc, że uprawianie Choy Lee Fut gwarantuje prawidłowy rozwój mięśni, ścięgien i stawów, zwiększa elastyczność, koryguje wady postawy, poprawia wydolność fizyczną jak i umysłową, a odpowiednia atmosfera na zajęciach kształtuje pozytywne cechy charakteru, takie jak: samodyscyplinę, wytrwałość, koleżeństwo, szacunek dla innych dbamy o rozwój młodych ludzi.

W grupach specjalistycznych zawodnicy szkoleni są do zawodów sportowych w formach jak i w walkach, począwszy od systemu przerywanego (przede wszystkim dla dzieci) poprzez metodę ciągłą w lekkim kontakcie do walk pełnokontaktowych. walki.jpgZawodnicy Szkoły Sztuk Walki Kung Fu „LUNG” kilka razy w roku biorą udział w zawodach sportowych rangi krajowej, jak i międzynarodowej. Wychowankami Sifu Tomasza Chabowskiego są medaliści Mistrzostw Świata stylu Choy Lee Fut m.in. Krzysztof Wołek (Wicemistrz Świata), zdobywcy Pucharu Europy Kuoshu (Agnieszka Gaczoł, Sandra Jędrzejowska, Karol Bromblik), wielokrotni Mistrzowie Polski oraz medaliści Międzynarodowych Turniejów w tradycyjnym kung fu m.in.: Adam Wołek, Joanna Ptak, Tomasz Budek, Szymon Trzepla, Piotr Wilk, Tomasz Karczmarzyk, Aneta Woźniak, Dariusz Kleczyński.zawody.jpg

Jednak sukcesy sportowe nie są celem szkolenia, traktowane są jako „efekt uboczny” poważnego podejścia do zjawiska jakim jest kung fu. Zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci,  a dla młodzieży, kobiet i mężczyzn nauka samoobrony, która (niestety) może się przydać w dzisiejszych czasach i przede wszystkim kształtowanie charakteru, samodoskonalenie osobowości, harmonia umysłu, ciała i ducha to główne cele jakie przyświecają praktykowaniu kung fu.

Szkoła prowadzi również zajęcia systemów wewnętrznych, doskonałych również dla osób starszych nawet w podeszłym wieku.

System Luohan Qigong, który jest integralną częścią stylu Choy Lee Fut to delikatne ruchowe ćwiczenia oddechowo - relaksacyjne, które stopniowo wzmacniają ciało, relaksują i pozwalają na czynny wypoczynek w każdym wieku. To łagodne, płynne ruchy, które doskonale wpływają na zmniejszenie napięcia psychofizycznego jakie powstaje w wyniku stresów, na które jesteśmy codziennie narażeni. Ćwiczenia Luohan Qigong z powodzeniem stosowane są również w rehabilitacji ruchowej, jak i w leczeniu wielu schorzeń cywilizacyjnych. System ten jest również doskonałym uzupełnieniem dla osób ćwiczących dynamiczne systemy walki, wymagające dużego wysiłku i powodujące duży wydatek energii.  Wewnętrzne formy powodują, że Choy Lee Fut jest systemem kompletnym.

Tai Chi Chuan (Taijiquan) to jeden z najpopularniejszych chińskich systemów wewnętrznych.taichi.jpg Tai Chi Chuan może uprawiać każdy niezależnie od wieku. Ćwiczenia nie wymagają dużej sprawności fizycznej, jest to bowiem łagodna gimnastyka zapewniająca stopniowe wzmocnienie wszystkich układów ludzkiego organizmu. Trening Tai Chi Chuan prowadzi do poczucia ładu i harmonii, ruch skorelowany jest z oddechem i koncentracją umysłu. Prowadzi to do zwiększenia potencjału intelektualnego, korzystnie wpływa na układ nerwowy i stanowi wspaniałe przeżycie estetyczne. W naszej szkole program obejmuje naukę stylu Yang - formy 37 ruchów oraz formy z mieczem wg przekazu Mistrza Chen Man Chinga, formy z szablą – według przekazu Mistrza Yang Zhen Duo oraz styl Chen – formę z kulą oraz z wachlarzem.

Szkoła organizuje również seminaria szkoleniowe, pokazy, wykłady, prelekcje, obozy letnie i zimowe oraz od sześciu już lat obchody powitania Nowego Roku Chińskiego.prelekcje.jpg
Ponad 1500 letnia tradycja dała możliwość podniesienia technik walki wręcz w Chinach do rangi sztuki. Dzięki takim korzeniom kung fu jest integralnym elementem ekologicznego chińskiego podejścia do świata i życia oraz jest owocem tysięcy lat obserwacji, ćwiczeń i praktyki. Kung Fu Choy Lee Fut jest sztuką, kontemplacją, umiejętnością samoobrony, systemem gimnastycznym pozwalającym zachować zdrowie i osiągnąć długowieczność, dla ćwiczącego wytrwale kung fu staje się całym życiem. Kung Fu buduje charakter człowieka. Tworzy siłę fizyczną aby uzyskać moralną. Sztuka walki staje się także sztuką pokoju.

Tak szeroka działalność Szkoły Sifu Tomasza Chabowskiego pozwala na przybliżanie polskiemu  odbiorcy tajemnic i spuścizny wschodniego spojrzenia na świat oraz na podtrzymywanie i przekazywanie nowym pokoleniom tradycji Choy Lee Fut Kung Fu.