Szkoła Sztuk Walki Kung Fu Lung

Młodzieżowy Klub Sportowy Kung Fu

Wieliczka, Park Kingi 1
tel: +48 606 23 58 77

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z HARMONOGRAMEM ZAJĘĆ NA NOWY SEZON 2019 / 2020!!!

Czytaj całość »

GR. MŁODZIEŻOWO – DOROSŁA – wtorki i czwartki godz.18.45 – 20.00

Czytaj całość »

W dniach 27.04 - 01.05.2019 w Moskwie odbyły się 5 Mistrzostwa Europy Kung Fu ( Tradycyjnego Wushu ). Trzy wielickie zawodniczki - Aleksandra Dziurdzia, Ewelina Michalczyk i Wiktoria Dębosz, trenujące na codzień w Młodzieżowym Klubie Sportowym Kung Fu w Wieliczce pod okiem Sifu Tomasza Chabowskiego, zakwalifikowały się do Reprezentacji Polski

Czytaj całość »

Chan Wan Hon

800x600陈云汉

 

Wielki Mistrz Chan Wan Hon urodził się w 1921 roku w Kantonie i był najstarszym dzieckiem Mistrza Chan Yiu Chi.

Był wysoki jak jego ojciec, ale zbudowany znacznie mocniej. Krępy mistrz Chan Wan Hon był nazywany przez swoich braci kung fu "Ngau" (Byk). Niezwykle silny, wytrwały w technikach ofensywnych, które były trudne do obrony.

Czytaj całość »

Chan Yiu Chi

800x600 陈耀智

  (13.12.1892 - 06.07.1965)

Chan Yiu Chi był drugim synem Chan Koon Paka i wnukiem założyciela stylu Choy Lee Fut Chan Heunga. Yiu Chi urodził się w okręgu Sun Wui w czasie wielkich przemian, podczas których Chiny zaistniały we współczesnym świecie jako republika.

Czytaj całość »

Chan Koon Pak

800x600 陈冠朴

Chan Koon Pak urodził się w wiosce King Mui, był trzecim dzieckiem, a drugim synem Chan Heunga.

Koon Pak był bardzo sprawnym i inteligentnym dzieckiem, o silnej budowie ciała, którą odziedziczył po ojcu. Mimo, że był dużo młodszy niż jego rodzeństwo, jego naturalne zdolności do walki ukształtowały jego późniejsze życie.

7 Lipiec 1847 - 28 Styczeń 1916Czytaj całość »

Mistrz

800x600Mistrz Chen Yong Fa  陈永 

 

Dr Chen Yong Fa (piąte pokolenie spadkobierców Choy Lee Fut) jest jednym z najwybitniejszych współcześnie żyjących wielkich mistrzów kung fu.  Jest pierworodnym synem Chan Wan Hon, pra pra wnukiem założyciela stylu Chan Heunga i spadkobiercą całej wiedzy najbogatszego i najbardziej wszechstronnego systemu kung fu – Choy Lee Fut oraz systemu Shaolin Luohan Qigong (wchodzącego w skład Choy Lee Fut).

Czytaj całość »

Chan Heung

800x600

陈乡

Chan Heung urodził się w 1806r. w wiosce King Mui (dystrykt Ngai Sai, okręg Sun Wui) położonej w prowincji Guangdong. Kung fu zaczął ćwiczyć w wieku siedmiu lat. Jego pierwszym nauczycielem był wuj Chan Yuen Wu. Dzięki przyrodzonym predyspozycjom i wytrwałości, w wieku kilkunastu lat zdobył umiejętności, które pozwoliły mu na otworzenie w imieniu wuja szkoły kung fu w mieście Sun Wui. Z upływem czasu zdobywał uznanie i zyskiwał uczniów. Do tegoż miasta przybył nowy nauczyciel kung fu z zamiarem otworzenia własnej szkoły. Był nim słynny mistrz Lee Yau San, uczeń buddyjskiego mistrza Ji Shina. W owym czasie Lee Yau Sana uważano za jednego z najlepszych ekspertów kung fu.  

Czytaj całość »

Choy Lee Fut

CHOY  LEE  FUT  KUNG  FU

 800x600Twórcą systemu Choy Lee Fut jest wybitny mistrz Chan Heung. Nauczycielami Chan Heunga byli: jego wujek Chan Yuen Wu, wybitny mistrz Lee Yau San oraz mnich Choy Fook z południowego klasztoru Shaolin w powincji Fukien. Uczniem Choy Fooka, Chan Heung był przez dwanaście lat i pod jego okiem osiągnął wybitne umiejętności. Poświęcił on ponad 30 lat swojego życia na połączenie swoich umiejętności w jeden styl. Styl ten jest jednym z najbogatszych i najlepiej usystematyzowanych stylów kung fu. Oferuje skuteczne techniki walki w każdym dystansie. Lecz nie tylko. To także etyka, kontrola ciała, oddechu i umysłu. Choy Lee Fut to ponad dwieście form, w tym także z tradycyjną chińską bronią m.in.: włócznią, halabardą, mieczem, szablą czy też wachlarzem.

Czytaj całość »